Kijken, kijken, NIE kopen 🙈

Heb jij dat ook wel eens, dat je een aanbod doet en dat je denkt:
MAN, ik snap niet dat ze niet elkaar de ogen uitkrabben om de eerste te zijn? 🦀
Ik weet nog dat ik samen met ‘de man’ op een Turkse bazaar rondliep en een van de verkopers daar gefrustreerd naar ons riep: “Jullie Nederlanders zijn van die kijken, kijken, NIE kopen!” 🙈
Ik denk dat iedereen die op dit moment een online business runt, het fenomeen herkent; op je links en aanbod in mails en stories wordt fanatiek geklikt, maar je bent laten we zeggen euh, nog niet uitverkocht.
Klikken maar niet kopen dus.
Ik denk dat er honderden redenen kunnen zijn waarom dit zo is, maar laat ik de belangrijkste oorzaken – ter geruststelling en inspiratie- met je delen.
💌 Goed om te weten: mensen klikken op je links om 1000 verschillende redenen.
Concurrenten die nieuwsgierig zijn naar hoe jij je aanbod hebt ingericht of welke prijs je er voor vraagt.
Volgers die je graag volgen maar eigenlijk geen idee hebben wat je doet.
Mensen die getriggerd zijn door je post, maar er achter komen na klikken dat ze niet in jou doelgroep vallen.
Mensen die je aanbod te duur vinden of nu de investering niet kunnen doen, wel willen maar de datum niet in hun agenda geplugd krijgen.
Kortom; niet “warm” genoeg, en daarom klikken deze mensen meestal niet nóg een keer en kopen ze ook niet (meteen).
Ze hebben al geconstateerd dat het aanbod of niet voor hun is, of het koopbezwaar is te groot om te kopen.
Grof geschat is maar 3 tot 5 % van je following op het moment dat jij iets aanbiedt, klaar om dat ook te kopen.
Het hoort er dus óók gewoon een beetje bij, klikken maar niet kopen.
Zitten er leads bij waarvan je weet/ziet dat ze vaker dan 1 keer klikken?
Dan gaat er wat anders meespelen:
💌 Mensen zijn wel geïnteresseerd, maar hebben teveel koopbezwaren en blijven daardoor twijfelen en kopen (nog) niet.
Jouw potentiële klant vindt het vele malen makkelijker om redenen te bedenken waarom ze iets níet moet doen dan om te beoordelen dat ze iets wel moet doen. Dat is het brein dat bang is voor verandering, jou wil beschermen en alles bij het oude blijf laten.
Alleen; de meeste van jouw potentiële klanten delen die twijfels en koopbezwaren niet met je. Een paar dappere dodo’s die HEEL geïnteresseerd zijn, stellen hun vraag aan jou als je mazzel hebt: de rest (95%) doet dat niet.
Voelen jouw leads op meer dan 3 punten een bezwaar, dan switcht hun brein automatisch naar ‘gaan we niet doen’ ❌.
Als je er voor wilt zorgen dat mensen over die koopbezwaren heen stappen, moet je die dus pro-actief met ze delen; benoem ze op je salespagina, in je content, in je stories en in je mails, en weerleg ze!
Maak koopbezwaren expliciet, zodat je mogelijke klant kan voelen dat het een bezwaar is waar ze wel over heen kan stappen -of dat het een aanname is die niet terecht of waar is-, zodat je het makkelijker maakt voor hem/haar om jouw dienst/product te kopen.
Nu heb jij misschien in de afgelopen week ook geklikt om meer te lezen over mijn nieuwe programma Backbone – FREE, maar heb je nog niet op de JA IK WIL knop gedrukt. Nu kun je daar duizenden redenen voor hebben, waarvan sommige waarschijnlijk heel legitiem, maar sommige misschien ook niet.
Speciaal voor jou heb ik daarom een Quick Checklist gemaakt met de 7 meest brandende vragen over Backbone FREE -en ik denk zomaar dat jouw vraag er misschien ook wel tussen zit. 😉
Geen vragen over Backbone FREE? Neem ze dan toch even door. Is namelijk meteen een gratis mini-masterclass over omgaan met koopbezwaren zodat je van een NEE een HELL YEAH maakt 🙌. Je vindt ze in de P.S. 👇
Even voor de goede orde: vandaag is de één na laatste dag dat je in BACKBONE – FREE in kunt stappen voor een no-brainer deal. Er is nog 1 plek voor deze prijs over, en na morgen gaat ófwel de prijs omhoog, ófwel de kick-off sessie er af. Nog steeds een hele scherpe deal, maar als je tóch al er over denkt om in te stappen zou ik dat NU doen (i.p.v. straks meer betalen).
P.S. De 7 meest met mij gedeelde twijfels/vragen over Backbone – FREE:
Q: Ik ben al wat verder in het ondernemerschap, is dit wat voor mij?
A: Juist! Ik werk met heel veel ondernemers in verschillende fases van het ondernemerschap, en waarom? Omdat je in dit 1 op 1 programma juist kunt inzoomen op de individuele uitdagingen en kansen die er voor jou liggen als ondernemer. Die zijn sowieso voor iedereen anders, en voor gevorderde ondernemers spelen er andere thema’s dan voor ondernemers die nog niet zo lang bezig zijn. Gemene deler? Hoe ‘groot’ of ‘klein’ je ook bent; ik zie voor élke ondernemer groeikansen die hun conversie met 10 tot 20% kan verhogen. Ander voordeel? Backbone is volledig 1 op 1, dus je hoeft je niet aan het tempo van een groep te houden. Volle focus op jou en het optimaliseren van jouw bedrijf.
Q: Ik heb met mezelf afgesproken om even niet meer te investeren
A: Oei. Ik snap waar je vandaan komt – misschien heb je in het verleden teleurstellende resultaten gehaald uit een investering-, maar dit is eigenlijk tegen jezelf zeggen “ik verwacht niet dat ik het kan waarmaken/terugverdienen”. Ik zeg niet dat je dat niet kunt; ik vertrouw er voor de volle 100% op dat als jij er voor gaat, je iedere investering rendabel kunt maken. En ja, dan is dit een investering die iets meer kost dan die ‘snack’ investeringen die je tegenwoordig veel in de markt ziet.
Maar we weten ook allemaal; ga je bij de McDonalds eten, dan heb je na een uur alweer scheurende honger.
Wil je duurzame en gezonde groei, dan moet je langer met iemand samenwerken die samen met jou de rode draad van je plan in de gaten houdt en met jou meestuurt naar een x5 of x10 resultaat. Als je dat doet, zul je zien wat het je óplevert (ipv wat het je kost).
Q: Ik vind november en december altijd zo druk. Kan ik ook later beginnen?
A: I feel you: je mag voor deze deal je kick-off call inplannen t/m medio januari, zodat je het jaar met frisse plannen en ideeën kunt starten.
Q: Is de omzetindicatie die je noemt leidend? Ik zet nog niet zoveel om/zet veel meer om.
A: Nee, die is zeker niet leidend. Je huidige omzet zegt lang niet altijd iets over de potentie die jouw bedrijf heeft om meer omzet te draaien. Ben je nog niet zo lang bezig, dan zijn er vaak heel veel kansen om snel (veel) meer omzet te maken. Ben je al wat langer ondernemer, dan heb je vaak weer meer blinde vlekken voor supergemakkelijke verbeteringen om te implementeren die je veel extra (passieve) inkomsten gaan opleveren.
Wat een betere indicatie is? Ik werk meestal met ondernemers die diensten verkopen van tussen de 300 eu en de 3000 eu per klant, zodat ze deze investering met 1 tot 3 klanten hebben terugverdiend.
Q: Al dat geouwehoer over omzet; ik wil op iets heel anders door jou gecoacht worden. Kan dat ook?
A: Ja man, tof! Mis-/Gebruik me zoals je wilt, dat kan in dit programma want Backbone is volledig 1 op 1.
Doe je ander werk dan een online business runnen, wil je dit programma vooral gebruiken om je schrijfskills te verbeteren, resoneert wat ik schrijf al een tijdje bij je en zou je graag individueel door mij gecoacht willen worden maar heb je geen bedrijf? Heb je advies nodig op het gebied van marketing en klantenbinding in je fysieke winkel of horecagelegenheid? Sparringpartner nodig op het gebied van projectmanagement? VRAAG het me gewoon, dan kijk ik of mijn vuurtje er van gaat branden! -dikke kans van YES 😍-
Q: Ik vind dat ik dit zelf moet kunnen, ik heb geen businesscoach nodig.
A: Businesscoaching ligt een beetje op de grill de laatste jaren, ik weet het. Deze opmerking interpreteer ik vaak als “ik wil niet dat mensen denken dat ik het niet zelf kan/in gladde marketingpraatjes ben getrapt”.
Heb ik goed nieuws voor je: ik ben niet zo iemand die iedere ‘win’ van haar klanten meteen op social media plempt, alsof het mijn eigen prestatie is. NIEMAND hoeft te weten dat je mij hebt ingeschakeld: ieder geweldig resultaat is als je instapt JOUW EIGEN WIN 🙌.
Q: Ik verdien al lekker, ik red me prima zo.
A: Vriendin: je gaat me toch niet vertellen dat je een eigen bedrijf bent gestart voor ‘prima’? Dat gaat er bij mij niet in, daarvoor ken ik jouw ambitieuze type te goed.
Sure, ik weet dat je je prima redt zo. Een businesscoach is geen must-have voor jou, maar een nice to have.
Maar wat nou als we samen van ‘prima’ => ‘supercallifragilisticexpialidocious’ maken?
Toveren we de potentie van wat je nu al doet echt naar boven: er zit nog zoveel meer in, . ❤️🔥
Genoeg gelezen? Claim HIER de laatste plek voor Backbone FREE.
BUSINESSCOACH
Businesscoach Delft
Ondernemerscoach
Businesscoach Den Haag
Businesscoach Rotterdam
.
Businesscoach Leiden
Businesscoach Friesland
Businesscoach Zuid-Holland
© 2019 - 2025 Claudia | Huisstijl design: Professionals in Design | Website ontwerp & bouw: Laura Loos | Fotografie: GD&P, Studio Veerle, Annick Roza Photography